USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84

Amerikan Buğday Endeksi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Amerikan Buğday Endeksi, Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen ve ticareti yapılan buğday vadeli işlem sözleşmelerini izleyen bir finansal endekstir.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Amerikan Buğday Endeksi, Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ve ticareti yapılan buğday vadeli işlem sözleşmelerini izleyen bir finansal endekstir. Dünya üzerinden en çok tüketilen temel gıda maddesi buğdaydır.  Bu endeks, buğdayın vadeli işlem piyasasındaki fiyat hareketlerini takip eder ve buğdaya dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin performansını ölçer. Buğday vadeli işlem sözleşmeleri, belirli bir tarihte belirli bir fiyattan buğdayın alımını veya satımını içeren finansal sözleşmelerdir.

pexels pixabay 326082 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Buğday vadeli işlem Foreks, varant, emtia sözleşmeleri ve buğday endeksine yatırım yapmadan önce, finansal piyasalarda işlem yapma konusunda deneyim kazanmış bir profesyonelden danışmanlık almanız veya bu konuda daha fazla araştırma yapmanız önerilir. Ayrıca, yerel yasalara ve düzenlemelere uygun olarak hareket ettiğinizden emin olmalısınız.

pexels pixabay 265216 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir