USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84

Amerikan Mısır Endeksi Nedir Nasıl Alınır ?

Tarımsal emtiaların başında gelen mısır endeksi, "Amerikan Mısır Endeksi" terimi genellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilen ve ticareti yapılan mısır (corn) vadeli işlem sözleşmelerini ifade eder.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Amerikan Mısır Endeksi Nedir Nasıl Alınır

TTarımsal emtiaların başında gelen mısır endeksi, “Amerikan Mısır Endeksi” terimi genellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ve ticareti yapılan mısır (corn) vadeli işlem sözleşmelerini ifade eder. Dünyanın en büyük mısır üreticisi yılda 400 milyon ton mısırla Amerika Birleşik Devletleridir. Bu endeks, mısır vadeli işlem sözleşmelerinin fiyat hareketlerini izleyen bir gösterge olarak kullanılır. Amerikan mısır endeksi genellikle borsalarda işlem görmekte ve yatırımcılara mısır fiyatlarının gelecekteki hareketleri hakkında bilgi sağlamaktadır. Mısır fiyatlarını etkileyen en önemli faktör mevsimsel hava durumudur.

corn field 440338 1280 1 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Mısır vadeli işlem sözleşmeleri, mısırın belirli bir tarihte belirli bir fiyattan alınıp satılmasını içeren finansal araçlardır. Bu sözleşmeler genellikle birkaç ay veya yıl vadeli olabilir ve vadeleri geldiğinde, mısırın fiziksel teslimatı veya nakit uzlaşma şeklinde sona erebilir. Foreks ve VIOP piyasasında oldukça fazla mısır işlemi yapılmaktadır.

corn 3705687 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Amerikan Mısır Endeksi’ne yatırım yapmadan önce, finansal piyasalarda işlem yapma konusunda deneyim kazanmış bir profesyonelden danışmanlık almanız veya bu konuda daha fazla araştırma yapmanız önerilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir