USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

Ayı Piyasası Nedir ?

Ayı piyasası, finansal piyasalarda genel olarak varlık fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğu bir dönemi ifade eder. Ayı piyasası sırasında yatırımcılar genellikle çekimser ve endişeli olabilirler ve bu dönemde varlık fiyatları genellikle düşer.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Ayı Piyasası Nedir ?

AAyı piyasası, finansal piyasalarda genel olarak varlık fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğu bir dönemi ifade eder. Ayı piyasası sırasında yatırımcılar genellikle çekimser ve endişeli olabilirler ve bu dönemde varlık fiyatları genellikle düşer.

stock exchange 6699421 1920 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Ayı piyasası, bir ayının saldırı sırasında yukarı doğru boynunu eğmesi gibi, fiyatların düştüğü bir dönemi sembolize eder. Yatırımcılar, ayı piyasası sırasında genellikle korunma stratejileri uygular veya güvenli liman varlıklara yönelirler. Ayı piyasasında stoploss önemlidir. Ayı piyasası sadece hisse senetlerinde değil, son zamanlarda foreks piyasasında da oldukça kullanılan bir terimdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir