USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

Halka arz nereden alınır ? Nasıl Hisse Alınır ?

Şirketin hisselerinin halka satılması anlamına halka arz denir. Diğer bir ifadeyle şirketin sahip olduğu varlıkları daha küçük paylara (lot) bölerek satışa çıkarması olarak da tanımlanmaktadır.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

Halka arz nereden alınır ? Nasıl Hisse Alınır ?

Şirketin hisselerinin halka satılması anlamına halka arz denir. Diğer bir ifadeyle şirketin sahip olduğu varlıkları daha küçük paylara (lot) bölerek satışa çıkarması olarak da tanımlanmaktadır. Bir şirket halka arz edildiğinde, şirketin hisselerini satın almak isteyen yatırımcılar bu hisseleri borsa üzerinden satın alabilirler. Halka arz olan şirketler finansman kaynağı yaratırlar. Bu sayede borçları varsa öder ve büyümek için yatırım yaparlar.

newspaper 1081412 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Halka arza katılmak için ilk önce kendinize bir aracı kurumdan yatırım hesabı açmamız gerekiyor. Daha sonra arza başvuracak kadar hesabımıza bir miktar para yatırmamız gerekecek. Halka arz olan şirketin kodlarını arz süresi boyunca bankacılık sisteme girerek halka arz emiri verebiliriz.

stock market 6287711 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir