USD32,79
EURO35,23
GBP41,78
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,38
GR. ALTIN2.451,12

Stop Loss Nedir ?

Borsa İstanbul’da "Stop loss" (zarar durdurma) bir yatırımcının belirli bir varlık için belirlediği en yüksek zarar noktasını ifade eder. Stop loss emri, yatırımcının bir varlıkta beklenmeyen bir düşüş olduğunda otomatik olarak pozisyonunu kapatarak zararı sınırlamasına yardımcı olan bir emir türüdür.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Stop Loss Nedir ?

BBorsa İstanbul’da “Stop loss” (zarar durdurma) bir yatırımcının belirli bir varlık için belirlediği en yüksek zarar noktasını ifade eder. Stop loss emri, yatırımcının bir varlıkta beklenmeyen bir düşüş olduğunda otomatik olarak pozisyonunu kapatarak zararı sınırlamasına yardımcı olan bir emir türüdür. Hisse Senedi işlemi yapan yatırımcılar, belirli bir kaybı göze almaktadır. Stop loss sayesinde daha fazla zarar etmenin önüne geçmiş olurlar.

stock exchange 641910 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Stop loss emri, yatırımcıların risk yönetimini etkin bir şekilde yapmalarına yardımcı olur. Bir varlığın fiyatı, yatırımcının beklentilerine ters yönde hareket ettiğinde veya belirlenen bir zarar noktasına ulaştığında, stop loss emri devreye girer ve pozisyon otomatik olarak kapatılır. Bu, yatırımcının belirlediği zarar miktarını sınırlamak ve büyük kayıpları önlemek için kullanılır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir