USD32,79
EURO35,23
GBP41,78
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,38
GR. ALTIN2.451,12

Bedelli Sermaye Artırımı Nedir ?

Bedelli sermaye artırımı, şirketin nakit ihtiyaçlarını karşılamak, borçlarını azaltmak veya büyüme projelerini finanse etmek gibi amaçlarla gerçekleştirilebilir. Şirketin sermaye yapısını günlendirmek, değerini artırmak ve finansal sağlığını artırmak için kullanılır. Bu işlem, şirketin sermayesini artırarak daha fazla likidite elde etmesini sağlar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Bedelli Sermaye Artırımı Nedir ?

BBedelli sermaye artırımı, şirketin nakit ihtiyaçlarını karşılamak, borçlarını azaltmak veya büyüme projelerini finanse etmek gibi amaçlarla gerçekleştirilebilir. Şirketin sermaye yapısını günlendirmek, değerini artırmak ve finansal sağlığını artırmak için kullanılır. Bu işlem, şirketin sermayesini artırarak daha fazla likidite elde etmesini sağlar.

chart 6164414 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Bedelli sermaye artırımı, mevcut hisse senedi sahiplerine genellikle önceden belirlenmiş bir fiyat üzerinden yeni hisse senetleri alma hakkı tanıdığından, bu hissedarların sermaye artırımına katılımı isteğe bağlıdır. Bedelli sermaye artırımı sonucunda şirketin kasasına para girişi olur. Gelen parayla şirket barçalarını öder yada büyüme yatırım gibi faaliyetlerini hayat geçirir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir