USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir ?

Bedelsiz sermaye artırımı, bir şirketin mevcut hisse senedi sahiplerine yeni hisse senetleri dağıtarak sermayesini artırmasıdır. Bu tür bir sermaye artırımında, mevcut hissedarlar genellikle ellerinde bulunan hisseler oranında bedelsiz (ücretsiz) yeni hisse senetleri alırlar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir ?

BBedelsiz sermaye artırımı, bir şirketin mevcut hisse senedi sahiplerine yeni hisse senetleri dağıtarak sermayesini artırmasıdır. Bu tür bir sermaye artırımında, mevcut hissedarlar genellikle ellerinde bulunan hisseler oranında bedelsiz (ücretsiz) yeni hisse senetleri alırlar.

pexels anna nekrashevich 6801648 1 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Bedelsiz sermaye artırımı, genellikle şirketin kârlılığının ve nakit akışının yeterli olduğu durumlarda tercih edilir. Bedelsiz sermaye artırımı, yatırımcılara yeni hisse senetleri alma hakkı tanıdığından, bu tür bir işlem genellikle hissedarlar arasında popülerdir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir