USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

Borsada İşlem Hacmi Nedir ? Borsada Hacim Nedir?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Borsada İşlem Hacmi Nedir ?

Borsada işlem hacmi, hisse senedinin, belirli bir zaman diliminde el değiştiren toplam miktarını ifade eder. İşlem hacmi, bir varlığın ne kadar likit olduğunu ve ne kadar talep gördüğünü ölçmek için kullanılır. Genellikle borsada senetlerin günlük hacimlerine bakılır. Hacim, alıcılar ve satıcılar arasındaki ticaretin bir göstergesi olarak önemlidir ve fiyat hareketlerini analiz etmek için kullanılır. Yatırımcılar işlem hacmi yükseldiğinde daha güvenli yatırım yapabileceğini düşünürler ve işleme girerler.

lira 7982667 1920 1 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

İşlem hacmi, yatırımcıların bir varlık hakkında duydukları ilgiyi, o varlığın likiditesini ve ticaret aktivitesini değerlendirmelerine yardımcı olabilir. Yüksek işlem hacmi genellikle bir varlıkta güçlü bir talep veya satış baskısı olduğunu gösterebilirken, düşük hacimli bir ticaret genellikle daha sınırlı bir ilgiyi yansıtabilir.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir