USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

Gram Altın Nedir Nereden Alınır ?

Gram altın, genellikle küçük yatırımcının tercih ettiği ve takı amaçlı aldığı bir altın ölçü birimidir. Gram altın bankalardan, kuyumculardan ve uluslararası piyasalardan alınabilir. Gram altın fiyatlarını ons altın ve dolar kuru belirler. Ons altının yükselmesi gram altın fiyatını yükseltir. Gram altın alım işlemlerini lisanslı kuyumcular ve finansal kuruluşlardan yapmak her zaman güvenli olmuştur.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı
Gram Altın Nedir Nereden Alınır ?

GGram altın, genellikle küçük yatırımcının tercih ettiği ve takı amaçlı aldığı bir altın ölçü birimidir. Gram altın bankalardan, kuyumculardan ve uluslararası piyasalardan alınabilir. Gram altın fiyatlarını ons altın ve dolar kuru belirler. Ons altının yükselmesi gram altın fiyatını yükseltir. Gram altın alım işlemlerini lisanslı kuyumcular ve finansal kuruluşlardan yapmak her zaman güvenli olmuştur.

pexels michael steinberg 318820 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Gram altınlar 995/1000 saflık derecesindedir. Gram altın alırken, 24 ayar altında 0.5 gram altın , 1 gram altın, 2.5 gram altın, 5 gram altın, 10 gram altın, 50 gram altın, 100 gram altın , 250 gram altın, 500 gram altın ve 1 kilo altın olarak satılmaktadır.

pexels michael steinberg 366551 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Unutmamak gerekir ki, altın yatırımı finansal riskler içerir ve global anlamda haber akışları altın ons fiyatını sürekli aşağı yada yukarıya doğru hareket ettirmektedir.  Altın almadan önce mutlaka uzman görüşü almanız gerekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir