USD32,82
EURO35,21
GBP41,80
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol84,26
GR. ALTIN2.450,48

KAP Nedir ?

KAP, "Kamuyu Aydınlatma Platformu"nun kısaltmasıdır. Türkiye'de faaliyet gösteren şirketlerin finansal durumları, faaliyetleri ve diğer önemli bilgileri kamuoyu ile paylaşmalarını sağlayan bir elektronik platformdur. KAP, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yönetilen ve denetlenen bir sistemdir.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Reklam Alanı

KAP Nedir ?

KAP, “Kamuyu Aydınlatma Platformu“nun kısaltmasıdır. Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin finansal durumları, faaliyetleri ve diğer önemli bilgileri kamuoyu ile paylaşmalarını sağlayan bir elektronik platformdur. KAP, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yönetilen ve denetlenen bir sistemdir.

stopwatch 60204 1280 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

Borsa İstanbul’daki şirketlerin mali tabloları, faaliyet raporları, genel kurul toplantılarıyla ilgili bilgiler, şirketin yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri gibi önemli konularla ilgili belgelerin kamuoyuna açıklanmasını sağlar. Bu sayede yatırımcılar, finansal piyasalardaki katılımcılar ve diğer ilgili taraflar, şirketlerin performansını, stratejilerini ve gelecek planlarını daha iyi değerlendirebilirler.

pexels anna nekrashevich 6801648 - Net Borsa - Ekonomi ve Borsa Haberleri

KAP’ın temel amaçları

Şeffaflık

Eşit Bilgi

Hızlı Bilgi Akışı

Yatırımcılar, şirketlerin KAP üzerinden yayınladıkları bildirim ve raporları takip ederek, yatırım yapacakları şirketlerle ilgili güncel ve doğru bilgileri elde edebilirler. Bu, yatırımcıların daha bilinçli ve bilgiye dayalı kararlar almalarına yardımcı olur.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir